Uverejnené

Prečo vlastná závlaha

V dnešnej uponáhľanej dobe sa pre mnoho ľudí stáva veľkým problémom nedostatok času. To sa prejavuje v mnohých oblastiach nášho života, starostlivosť o dom a jeho okolie nevynímajúc. Ľudia nemajú čas zalievať svoj krásny trávnik dvakrát, niekedy trikrát denne, aby ukojili jeho smäd. A aj keby čas našli, ručne sa trávnik nikdy nedá zavlažiť dokonale a rovnomerne.

Práve preto vznikli automatické závlahové systémy, ktoré šetria nedostatkový čas, a tiež doprajú Vášmu trávniku potrebnú vlahu bez toho, aby ste museli pohnúť prstom. Jedná sa o modernú záležitosť, ktorú si žiaľ ale stále nemôže dovoliť každý. My ale vieme, ako to zmeniť!

Recept je jednoduchý – Urobte si vlastnú závlahu svojpomocne!

Celková cena závlahy, ktorú Vám ponúkne špecializovaná montážna firma, je zvyčajne naozaj vysoká a mohla by Vás od tejto investície odradiť. Keď ale túto cenu rozoberieme na jednotlivé časti, zistíme, že náklady na materiál potrebný pre realizáciu samotného závlahového systému tvorí sotva polovicu celkovej sumy. Tú zvyšnú viac ako polovicu potenciálne vynaloženej sumy tvorí cena za prácu montážnej firmy. Prečo platiť viac, keď môžete menej?

Urobiť si závlahu svojpomocne nie je vôbec žiadny problém a ak Vás drobné, odpočinkové práce na záhrade navyše bavia, nie je čo riešiť. Pomôžeme Vám s celým projektom. Poradíme Vám, ako plánovať Vašu závlahu a ako ju s pomocou našich kvalitných produktov značky TORO zrealizovať.

Zhrnutie dôvodov „Prečo mať závlahový systém?“

Zavlažovací systém TORO:

1) Systém pracuje úplne automaticky. Aj keď nemáte čas alebo nie ste doma, systém pracuje úplne samostatne ďalej.

2) Systém optimálne zavlažuje požadovanú plochu. Je naprogramovaný tak, aby poskytoval správne množstvo vody v správnom čase dňa. V prípade trávnika a rastlín je ideálny čas pre zavlažovanie zavčas ráno a neskoro večer, lebo tak sú rastliny ideálne zásobené vodou. Zrána tiež dochádza vďaka relatívne vysokej vlhkosti vzduchu k veľmi nepatrným stratám vyparovaním.

3) Šetrí Vám čas a námahu. Nie je potrebné pravidelne umiestňovať a premiestňovať rôzne zavlažovacie pomôcky alebo naťahovať hadice.

4) Zavlažovací systém je neviditeľný a neprekáža Vám. Zavlažovacie zariadenia TORO sú prakticky neviditeľne položené v pôde a vysunú sa iba počas kropenia. Nie sú teda žiadnou prekážkou pri kosení trávnika.

5) Možno ho ľahko nainštalovať.

Systém TORO je premyslený a jednoduchý a jeho inštaláciu, sprevádzkovanie a následnú prevádzku nie sú potrebné v podstate žiadne odborné znalostí. Závlahu tak zvládne urobiť svojpomocne takmer každý a ešte ho to nakoniec aj bude baviť.